Mirror, Mirror – Cara Delevinge/Rowan Coleman

Recenzja 161

Autor: Cara Delevinge/Rowan Coleman
Tytuł: Mirror, Mirror
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar
Data wydania: październik 2017
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Kategoria: obyczajowa

CARA-DELEVINGNE_Mirror-Mirror-300-dpi-RGB-395x600

Opis wydawcy:

Oczekiwany na całym świecie pisarski debiut słynnej top modelki i aktorki.

CARA DELEVINGNE STWORZYŁA THRILLER DOSKONAŁY. PRZYJAZŃ. ZDRADA. OFIARA. TAJEMNICA.

Red, Leo, Rose i Naomi to czwórka młodych przyjaciół. Są inni od pozostałych rówieśników, są odmieńcami. Nie wiedzą, kim są i kim chcą być. Zbliża ich muzyka. Wspólnie zakładają kapelę Mirror, Mirror. Ale nie nacieszą się długo wspólną pasją…

Naomi zostaje wyciągnięta nieprzytomna z rzeki. Pozostając w śpiączce, walczy o życie. Policja twierdzi, że była to nieudana próba samobójcza. Ale jej przyjaciele wcale nie są tego pewni. Każde inaczej reaguje na dramatyczne wydarzenia – Rose zaczyna imprezować jak szalona, Leo wpada w depresję, a Red postanawia samodzielnie odkryć prawdę. Czy Naomi się obudzi? Co zaprowadziło ją na granicę życia i śmierci? A może pytanie powinno brzmieć: kto?

Odpowiedzi na pytania nie przyniosą niczego dobrego. Na jaw wyjdą najmroczniejsze tajemnice. Nic już nie będzie takie samo. Rozbitego lustra nie da się przecież skleić.

Moja opinia:

Książka „Mirror, Mirror” to mój pierwszy raz z twórczością Pani Cary Delevigne.
I to zarówno pod względem aktorskim, modelingowym, jak i pisarskim.
Natomiast, jeśli chodzi o twórczość Pani Rowan Coleman, to znam ją z takich książek jak: „Słowa pamięci” czy też „Szczęśliwy dom złamanych serc”.

I może wyda wam się to dziwne, ale kiedy dowiedziałam się o ich wspólnej współpracy, to przyznam szczerze, że byłam w lekkim szoku.
W końcu…
Połączenie duszy pisarskiej z duszą showbiznesu, nie zawsze daje światu dobre owoce.
Jednak w przypadku książki „Mirror, Mirror”, wszystkie moje początkowe uprzedzenia okazały się na szczęście bezpodstawne.
Obie panie w sposób naprawdę kreatywny i wciągający udowodniły mi, że w każdym z nas mieszka ciekawa historia, która warta jest przelania na papier.

Fabuła:

Według mnie, pomysł na fabułę tej książki jest nie tylko bardzo kreatywny, ale i także niesamowicie wciągający.
Jest jak tornado, które wciąga nas do siebie siłą niezapomnianych emocji, po czym rozkręca naszą  wyobraźnię nutką swojej szalonej adrenaliny.
Jednym słowem – szaleństwo, które według mnie, warte jest czytelniczego zatracenia.

Styl:

Jeśli chodzi o styl obu autorek, to mogę opisać go trzema słowami:
Wciągający… Poruszający… I trzymający w ekscytującym napięciu.
Jednym słowem – bomba, która ma w sobie wszystko to, co powinien mieć dobry i pełen niezapomnianych wrażeń, thriller młodzieżowy.

Bohaterowie:

Głównymi bohaterami książki są: Red, Leo, Rose, Naomi – dwie urocze dziewczyny oraz dwóch zwariowanych chłopaków, którzy razem założyli zespół o kreatywnej nazwie „Mirror, mirror”. Po pewnym czasie, dzięki swojej wytrwałości oraz wielkiej pasji do muzyki, ich nastoletnia kapela w końcu odnosi wielki sukces. Jednak jedno,  smutne wydarzenie sprawia, że cały ich wspólny wysiłek automatycznie obraca się w pył.
Naomi zostaje wyciągnięta nieprzytomna z rzeki i trafia do szpitala w stanie śpiączki.
Przyjaciele Naomi próbują rozwikłać zagadkę tajemniczego wypadku koleżanki, ale droga do uzyskania prawdy nie jest ani łatwa, ani też pozbawiona łez bólu.

Szata graficzna:

Według mnie, okładka książki „Mirror, Mirror” jest nie tylko niesamowicie kreatywna, ale i także nieziemsko intrygująca!
Moim zdaniem, ta zaciśnięta, ludzka pięść może oznaczać zarówno siłę gniewu, jak i niepokonaną wolę walki.
Natomiast, żółte tło może sygnalizować albo uczucie zazdrości, albo blask upragnionej sławy.

Jednym słowem, ta okładka jest – czadowa!

Podsumowanie:

MirrorMirror” to niesamowicie wciągający oraz trzymający w napięciu thriller młodzieżowy, który napełni twoje serce nie tylko ekscytującą nutką książkowej adrenaliny, ale i także pełną tajemnic przygodą, która pochłonie Cię magią swoich niezapomnianych emocji.

Polecam gorąco!
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Jaguar :)

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>