Poszukiwaczka/Podróżniczka – Dayton Arwen Elys

Recenzja 147

Tytuł: Poszukiwaczka
Autor: Dayton Arwen Elys
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 476
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Okładka: miękka

Opis tomu 1:

Od wieków Poszukiwacze wykorzystywali swoje niezwykłe umiejętności,
żeby czynić świat lepszym. Quin Kinęaid i jej przyjaciele Shinobu i John przez lata byli szkoleni, by dołączyć do tego zaszczytnego grona. W chwili gdy mają złożyć przysięgę, wszystko się zmienia. John, którego kocha Quin, nie zostaje dopuszczony do ceremonii, a ostateczna próba przed przystąpieniem do grona Poszukiwaczy nie okazuje się tym, czego się spodziewali.

Od tej pory Poszukiwaczka wraz z Shinobu będzie musiała stawić czoło zaborczemu ojcu, który wytrenował ją na zabójczynię. A także ukochanemu, który dopuszczając się zdrady, próbuje odebrać od nich Starożytny artefakt będący dziedzictwem jego rodziny. Jednak wszystko się może odmienić, gdy na drodze Poszukiwaczy staną tajemniczy Sędziowie, którzy oddzielą to, co sprawiedliwe, od tego, co nikczemne i zdradzieckie.

poszukiwaczka-b-iext43798470

Tytuł: Podróżniczka
Autor: Arwen Elys Dayton
Data wydania: 17 sierpnia 2017
Wydawca: uroboros
Ilość stron: 476
Forma: książka
Okładka: miękka

Opis tomu 2:

Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.

Quin Kincaid miała pełnić zaszczytną funkcję Poszukiwaczki. Jednak w noc Przysięgi jej świat wywrócił się do góry nogami. Bliscy dziewczyny okazali się mordercami i kłamcami. Próbując poznać prawdę o Poszukiwaczach, Quin i jej najlepszy przyjaciel Shinobu trafiają na złowrogi plan rozpoczęty wiele pokoleń temu, by unicestwić tradycje Poszukiwaczy na zawsze.

337002_podrozniczka_aed_558

Moja opinia:

Jestem właśnie świeżo po przeczytaniu „Poszukiwaczki” oraz „Podróżniczki” i muszę wam się przyznać, że ta magiczna seria okazała się dla mnie nie tylko bardzo kreatywną i letnią pozycją na wakacyjny relaks, ale i także niezwykle poruszającą historią o prawdziwej sile przyjaźni.

Fabuła:

Fabuła tej historii jest nie tylko bardzo kreatywna i wciągająca, ale także wypełniona niezwykle szybką i wartką akcją, która skrywa w sobie miłą dla serca nutkę magii.
Ponadto…
Historia ta jest tak lekka i przyjemna, że pochłonęłam tę serię w iscie ekspresowym tempie, bo w niecałe 3 dni.

Styl:

Styl autorki z całą pewnością jest niezwykle nietuzinkowy i pełen niespodziewanych zwrotów akcji.
Porusza emocje…
Rozpala wyobraźnię…
I sprawia, że pragniemy przeżyć w swoim sercu, niezwykłą oraz pełną wrażeń przygodę.

Bohaterowie:

Głównymi bohaterami książki są Quin, Shinobu oraz John – trójka nierozłącznych przyjaciół, którzy pragną dołączyć do grona słynnych Poszukiwaczy.
Ale niestety, pomimo ich szczerych chęci, nie wszystko idzie po ich upragnionych myślach. Ponieważ to, co dotąd uważali za wielki zaszczyt, teraz okazało się jedynie śmiertelną pułapką.

Natomiast, jeśli chodzi o osobowość tych bohaterów, to moim zdaniem są oni nie tylko postaciami niezwykle barwnymi, ale i także charyzmatycznymi oraz wypełnionymi nietuzinkową magią przygody.
Każdy z nich jest inny i co najważniejsze, niepowtarzalny.
Dlatego też, potrafią oni pozostać w naszych myślach na bardzo, bardzo długo.

Szata graficzna:

Moim zdaniem, obie te okładki są nie tylko bardzo klimatyczne, ale i także niezwykle zachwycające.
Mają w sobie…
* nutkę tajemniczości
* szczyptę waleczności
* oraz namiastkę nieuchwytnej magii, która wypełnia świat czytelnika czarem fantastycznej przygody.

Podsumowanie:

Seria „Poszukiwaczka” to niezwykle wciągającą i pełna nietuzinkowej wyobraźni historia, która zachwyci cię nie tylko magią swojej niebanalnej przygody, ale i także siłą swojej niecodziennej przyjaźni.

I możecie mi wierzyć lub nie, ale ta seria jest jak szalony tajfun niebanalnych tajemnic, który wraz ze swoją burzą emocji, potrafi pochłonąć nas magią swojej nietuzinkowej niepowtarzalności.
Dlatego więc…
Dawkuj tę historię ostrożnie i co najważniejsze, w zalecanych przez autora, odpowiednich porcjach książkowej adrenaliny :)

Polecam gorąco!
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Uroboros :)

,
One comment on “Poszukiwaczka/Podróżniczka – Dayton Arwen Elys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>