Twoim śladem – Walters Meredith

Recenzja 133

Tytuł: Twoim śladem
Autor: Walters Meredith
Wydawnictwo: Wydawnictwo YA!
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 386
Okładka: miękka

_20170530_124013

Opis wydawcy:

Gdy miłość staje się wyzwaniem, przekleństwem i spełnieniem.

Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do „latającego” klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?

Moja opinia:

Jesteś jak narkotyk…
Moje serce szaleje.
Opętany przez twą miłość,
Zatracam się w słodkim piekle.

Twoja pomocna dłoń,
Obiecuje mi wybawienie.
Życie bez grama bólu,
Wypełnione szczerym szczęściem.

Twój uroczy uśmiech,
Daje mi nadzieję.
Miłość, która leczy,
Pokonującą widmo nieszczęść.

I choć pragnę ci zaufać,
To nie potrafię.
Bo gdy zamknę oczy
To wiem,
Że znów boleśnie upadnę.

Fabuła:

Muszę przyznać, że w swoim czytelniczym życiu, czytałam już wiele książek o tematyce związanej z toksyczną miłością i z uzależnieniem od narkotyków. Były to książki dobre i niezwykle pouczające, które zmieniły mój światopogląd na wiele różnych spraw.
Twoim śladem” również należy do tego typu książek, które pochłaniają mnie siłą swojej mądrości i magią nietuzinkowych emocji.
Historia Aubrey i Maxxa może i jest historią niezwykle smutną oraz mroczną, ale z pewnością nie pozbawioną przy tym nutki nadziei.
Dlatego też, mocno wierzę w to, że ta książka poruszy was tak głęboko, że pozostanie w waszych sercach na wiele długich godzin, a może i nawet lat :)

Styl:

Jestem zauroczona stylem Pani Walters Meredith.
Jest on niesamowicie lekki, płynny i co najważniejsze, wypełniony po brzegi wulkanem emocji.
I choć książka dotyka naprawdę bardzo trudnych tematów uzależnień, to muszę przyznać, że czyta się ją niesamowicie przyjemnie i zapartym tchem.

Bohaterowie:

Głównymi bohaterami tej nietuzinkowej historii są Aubrey i Maxx.
Dwójka młodych ludzi, którzy poszukają w swoim życiu odpowiedniej drogi ku upragnionym marzeniom i szczerej miłości.

Aubrey – jest studentką psychologii oraz koordynatorką grupy wsparcia, która pomaga młodym ludziom zrozumieć i pokonać niszczące ich od środka uzależnienie. Praca z takimi osobami nie tylko przybliża Aubrey do uzyskania upragnionego licencjatu, ale i także pomaga jej zapomnieć o pewnym niemiłym wydarzeniu, które na zawsze rozerwało jej serce na milion bolesnych kawałków.

Maxx – to niezwykle przystojny i pełen tajemnic członek grupy wsparcia, który nie tylko skradł serce swojej koordynatorki, ale i także pozwolił jej uwierzyć, że być może ich wzajemna miłości pomoże mu pokonać mrok mieszkający w jego duszy.

Czy ta toksyczna miłość ma szansę przetrwać i przynieść im obu upragnione szczęście?

Szata graficzna:

Według mnie, okładka książki „Twoim śladem” potrafi nie tylko przyciągnąć do siebie uwagę czytelnika, ale i także pozostawić po sobie pewien widoczny ślad w formie cennego przemyślenia.

Jest pełna tajemniczości,
Nutki niepewności
I tego czegoś, co porusza moje serce do granic wszelkich możliwości.

Podsumowanie:

Twoim śladem” to szczera aż do bólu, niezwykle autentyczna i trzymająca w napięciu historia, która najpierw powali cię na ziemię jednym, brutalnym ciosem toksycznego zwątpienia, aby po chwili ukoić cię nutką leczniczego wybawienia.

Ta książka, to po prostu niesamowite tornado emocji, które nie tylko niesie ze sobą widmo zniszczenia i śmierci, ale i także obietnicę słodkiej nadziei, która choć krucha i ulotna, to jednak potrafi odnaleźć w człowieku tą upragnioną szczyptę miłosnego spełnienia.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu YA!

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>