Seria „Szklany tron” – Maas Sarah J.

RECENZJA 118

Seria „Szklany tron”

TOM I

Tytuł: Szklany tron
Autor : Maas Sarah J.
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 518
Forma: książka

Opis wydawcy:

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę.

Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy. Jeśli wygra – będzie wolna, jeśli przegra – jej wybawieniem będzie śmierć. Uczestnicy turnieju giną w tajemniczych okolicznościach.

Czy Celaena zdoła zdemaskować zabójcę zanim sama stanie się ofiarą?

 

Szklany-tron

TOM II

Tytuł: Korona w mroku
Autor: Maas Sarah J.
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 535
Forma: książka

Opis wydawcy:

Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.

Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru.

Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?

szklany-tron-tom-2-korona-w-mroku-b-iext43808362

TOM III

Tytuł: Dziedzictwo ognia
Autor: Maas Sarah J.
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 565
Forma: książka

Opis wydawcy:

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze  władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie. Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel  – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać  odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?

188010

TOM IV

Tytuł: Królowa Cieni
Autor: Maas Sarah J.
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 848
Forma: książka

Opis wydawcy:

Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by pomścić bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali. Mroczne bestie, magiczne moce, namiętność i pragnienie zemsty…

Celaena Sardothien do tej pory traciła wszystkich, których kochała. Zamordowano jej rodziców, ukochany Sam także zginął w męczarniach. Przyjaciółka Nehemia poświęciła życie, by Celaena mogła odkryć swoje dziedzictwo… Ale dość tego. Nadszedł czas zemsty. Zabójczyni Adarlanu zniknęła – narodziła się Aelin Ogniste Serce, królowa podbitego przez Adarłan Terrasenu. Aelin wraca do Adarlanu, by zemścić się na tych, którzy skrzywdzili jej bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali.

W Adarlanie Aelin pozbawiona jest magii, która pozwala jej władać ogniem. Może jednak liczyć na swoich towarzyszy – kuzyna Aediona, Chaola, Lysandrę i przede wszystkim na Rowana. Rowana – walecznego księcia wojownika Fae, jej bratnią duszę – do którego zaczyna żywić coraz bardziej płomienne uczucia…

szklany-tron-tom-4-krolowa-cieni-b-iext39351095

Moja opinia:

Seria ta…
Zawładneła moją duszą
Niczym klejnoty…
Sercem śmiercionośniej zabójczyni.
Dlatego też…
Jestem w niej nie tylko bezgranicznie zakochana, ale i również pozywnie oczarowana.
W końcu….
Czas, który spędziłam w towarzystwie zabójczyni był dla mnie nie tylko chwilą pełną wspaniałej adrenaliny, ale i również momentem pełnym niebanalnej magii, która choć niebezpieczna, to jednak wypełniona została pięknem nieziemskiej mocy.

Fabuła:

Fabuła tej serii jest nie tylko bardzo kreatywną,  ale i także niesamowicie emocjonalna.
Nie  jak wy, ale jeśli chodzi o mnie, to ja bardzo szybko odnalazłam swoje miejsce w tej niebanalnej i pełnej niebezpieczeństw historii.
Bowiem… piękna i nieugięta zabójczyni otoczyła moje serce nie tylko magią nieziemskich tajemnic, ale i także pięknem świata stworzonego z fantazji.

I teraz, muszę wam się szczerze przyznać, że w tej fabule naprawdę trudno jest narzekać na jakąkolwiek nudę.
Ponieważ w tej historii ciągle coś się dzieję…
Albo komuś nagle łeb urywa, albo co gorsza, kończy on jako posiekana sałatka na wynos.
Taaaak…
Uwielbiam taką kreatywną i dynamiczną przemoc literacką, kiedy mam stresujące dni.
Niezaprzeczalnie, ten jej słodko-krwawy smak ma wówczas dla mnie nie tylko pewną nutkę upragnionego relaksu, ale i także szczyptę hormonalnej harmonii

Styl:

Według mnie styl autorki jest nie tylko bardzo płynny i barwny, ale i także pełen dynamicznej akcji oraz magii nietuzinkowej siły wrażeń.

Dzięki czemu, czytając tę serię nie musiałam ani przez chwilę obawiać się wystąpienia w niej okrutnej i ponurej nudy.

Bohaterowie:

Wielkim plusem tej książki są niewątpliwie jej bohaterowie, którzy nie tylko zachwycają nas swoją niebanalną osobowością, ale i również swoją wyjątkową chryzmą oraz szczyptą wewnętrznej magii.

Dorian, Celaena, Chaol, Rowan…
Mrrr…
Uwielbiam ich i kocham całym moim czytelniczym sercem.

I powiem wam szczerze, że bardzo przypadł mi do gustu wątek miłosny głównej bohaterki. Dlaczego?
Ponieważ okazał się on nie tylko bardzo wciągający, ale i także niezwykle nieprzewidywalny.
Dlatego też…
Na chwilę obecną jestem #teamChaol, ale Rowan… Hmmm on również ma u mnie coraz większe szanse.

Szata graficzna:

Szata graficzna tej serii jest według mnie bardzo orginalna i wyjątkowa.
Zachwyciła mnie ona nie tylko swoją nietuzinkową prostotą elementów, ale i także swoją siłą magicznego przekazu.

Białe tło…
Waleczna kobieta…
Oraz czar magii przygody…

Wszystko to razem,  potrafi w sposób naprawdę idealny stworzyć  skromną a jednocześnie zabójczo-piękną okładkę godną królewskiej historii.

Podsumowanie:

Seria „Szklany tron” to nieziemsko śmiercionośna oraz pełna niebezpieczeństw historia, która niczym wulkan emocji napełni twojej serce ogniem magicznej i nietuzinkowej przygody.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Uroboros :)

,
2 comments on “Seria „Szklany tron” – Maas Sarah J.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>