Wyklęta – Joss Stirling

Recenzja 116

Tytuł: Wyklęta
Autor: Joss Stirling
Wydawnictwo: Akapit Press
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 400
Forma: Książka

Opis wydawcy:

Są tajemnice, które mogą kosztować życie…

Za murami elitarnej angielskiej szkoły gnieżdżą się korupcja i niebezpieczny spisek. Przybyła z Ameryki uczennica, Raven Stone, zauważa, że w szkole dzieje się coś niepokojącego. Najpierw niektórzy uczniowie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Później nauczyciele zaczynają kłamać. A teraz ona sama dostaje anonimy z pogróżkami… W niepokojące wydarzenia zostaje też uwikłany Kieran Storm – zagadkowy chłopak o zabójczym intelekcie i równie zabójczym wyglądzie. Pakuje się w poważne kłopoty, wciągając w nie także Raven. Dziewczyna czuje, że zaczyna tracić głowę dla Kierana. Ale czy można ufać chłopakowi, o którym nie wie się praktycznie nic?

Moja opinia:

Czy to jest miłość?
Czy może… tylko zwykłe, książkowe zakochanie?
Hmm..
Zdecydowanie jest to miłość, która z pewnością będzie trwać do końca świata i jeden dzień dłużej.
W końcu „Wyklęta” oczarowała mnie nie tylko swoją kruczą okładką, ale i także swoją intrygującą i pełną tajemnic obietnicą nietuzinkowej miłości :)

I powiem wam szczerze, że po przeczytaniu „Wyklętej” czuję w sobie nie tylko niebiańską euforię, ale i także przeogromny kac książkowy.
I gdyby nie to, że właśnie czytam kolejny tom tej niezwykłej historii, to z pewnością umierałabym teraz w okrutnych katuszach książkowego smutku i żalu.

Fabuła:

Fabuła książki „Wyklęta” jest bardzo nietuzinkową i kreatywna. Niezaprzeczalnie zachwyciła mnie ona nie tylko swoją niepowtarzalną tajemnicą wrażeń, ale i także swoją lekkością oraz niezwykłą dawką miłosnego uroku.

I szczerze powiedziawszy to nie wiem czy to jej tajemniczy urok tak na mnie zadziałał, czy może jej nietuzinkowa fabuła, ale po przeczytaniu „Wyklętej” czuję się naprawdę pozytywnie nakręcona :)

img-thing

Styl:

Uwielbiam Panią Joss Stirling!
I to nie tylko za jej lekki oraz pełen tajemnic styl, ale i również za jej niewiarygodny dar bombardowania nas – czytelników przeogromną siłą prawdziwych emocji.

I zapewne nie zdziwi nikogo fakt, że pochłonęłam „Wyklętą” niczym szalona książkoholiczka na głodzie – czyli w niecałe 5 godzin z miną taką, jakbym właśnie wygrała milion dolarów.

db5d59d51a9a723934af53560e757ad7

Bohaterowie:

Według mnie, bohaterowie książki „Wyklęta” są naprawdę idealnie wykreowani!!!
Szczerze?
Uwielbiam ich wszystkich!

RAVEN za jej niewiarygodną odwagę i siłę przetrwania oraz za jej niezwykły urok ukryty gdzieś za ścianą młodzieńczej nieśmiałości.
KIERANA za jego bezwarunkową miłość do nauk ścisłych i za próbę e poznania smaku pierwszej miłości.
I oczywiście Joe’go za jego słodki styl bycia.

I wierzcie mi lub nie, ale ja osobiście nie zaliczyłabym żadnego z tych postaci do tzw. „standardowych” osobowości.
Dlaczego?
Ponieważ…
Każdy z nich został obdarzony nie tylko niezwykłą charyzmą, ale i także nietuzinkową magią emocji oraz słodkiej tajemnicy.

c2e4985599175ebd62d3a25a8d06dd27

Szata graficzna:

Gdy po raz pierwszy ujrzałam okładkę książki „Wyklęta” to przyznam szczerze, że nie potrafiłam oderwać od niej wzroku nawet na krótką chwilę.
Po prostu…
Moje krucze serce nagle zwariowało i chcąc czy nie, gwałtownie ją pokochało.

I nie wiem jak wam, ale mi ta okładka przypomina kreatywną kolorowankę w której to postać magicznego kruka została wypełniona tajemnymi symbolami wiecznej miłości.

Podsumowanie:

Wyklęta” to niesamowicie nietuzinkowa i pełna dynamicznej akcji historia, która nie tylko przeniesie cię do świata wypełnionego magią tajemnic oraz mrocznych intryg, ale i również do świata pełnego emocji w którym to serce dziewczyny, wypełnione zostanie smakiem prawdziwej miłości.

Polecam gorąco!
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press :)

,
One comment on “Wyklęta – Joss Stirling

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>