Autofocus – Lauren Gibaldi (Przedpremiera)

Recenzja 113
Przedpremiera!!! 

Tytuł: Autofocus
Autor: Lauren Gibaldi
Premiera: wkrótce
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akapit Press
Forma: ebook
Liczba stron: 352

Opis fabuły:

Rodzina.

To zawsze było dla Maude niejednoznacznie brzmiące słowo. Zwłaszcza wtedy, kiedy dziewczyna ma wrażenie, że jej własna nie jest do końca kompletna.

Pewnego dnia, Maude otrzymuje od nauczycielki fotografii pewne zadanie…
Za pomocą zdjęć ma ona przygotować portfolio, w którym to spróbuje uchwycić magię słowa rodzina.
Dziewczyna jest w szoku i nie do końca wie, od czego powinna zacząć.
W końcu jej rodzina nie jest do końca „idealna„.
I choć jej sercem targa strach, to jednak pojmuje jedno: że bez historii swojej biologicznej matki, która zmarła podczas porodu, jej projekt nigdy nie stanie się do końca kompletny.

W tym celu odwiedza swoją najlepszą przyjaciółkę Treenę, która studiuje na uczelni w Tallahassee na Florydzie – w mieście w którym żyła i studiowała kiedyś jej mama.
Ma nadzieję, że dzięki szczęściu i pomocy swojej przyjaciółki, uda im się odnaleźć rodzinę matki. Ale kiedy Maude przybywa do uniwersytetu, szybko odkrywa, że jej przyjaciółka nie jest już tą dziewczyną, którą znała kiedyś.  Z nowym chłopakiem i z kalendarzem pełnym spotkań, Treena nie ma już czasu ani na problemy Maude, ani też na jej matczyne poszukiwania.

Jednak na drodzę dziewczyny pojawia się także Bennett. Przystojny facet, który mieszka w tym samym akademiku co Treena. Chłopak rozumie problemy Maude i wspiera ją w odnalezieniu śladu o jej matce.

400x260-ct

Styl:

Styl Pani Lauren Gibaldi jest nie tylko niesamowicie lekki i płynny, ale i także niezwykle wciągający oraz charyzmatyczny.
Autorka pisze o trudnych sprawach w sposób naprawdę lekki i życiowy. Dzięki czemu, potrafi ona w sposób niezwykle łatwy i szybki dotrzeć do naszych emocji i myśli.

Ponadto…
Autofocus” czyta się naprawdę bardzo szybko, wciągającą i co najważniejsze niezwykle przyjemnie.
W końcu…
Jej nietuzinkowa magia słów, potrafi nie tylko poruszyć w czytelniku jego myśli i marzenia, ale i także jego uczucia oraz głęboko skrywane w sercu pragnienia.

Bohaterowie:

Uwielbiam ich!
Za ich realność…
Za ich plastyczność…
Oraz za ich niesamowitą siłe emocji.

Według mnie, bohaterowie książki „Autofocus” są nie tylko wspaniale wykreowani, ale i także niezwykle plastyczni oraz charyzmatyczni.
Każdy z nich został obdarzony tak nietuzinkowym i indywidualnym charakterem, że trudno jest ich tak po prostu zignorować czy też nie polubić.

Szata graficzna:

Czasami życie jest jak fotgrafia

Myślę, że te słowa idealnie odzwierciedlają piękno, które ukryło się  w oryginalnej okładce „Autofocus„.
Ten obraz dziewczyny stworzonej z ulotnych chwil fotografii, jest nie tylko bardzo sentymentalny, ale i ogromnie kreatywny.

Mam nadzieję, że nasza polska wersja okładki „Autofocus” również będzie bardzo charyzmatyczna i wypełniona magią emocji.

Podsumowanie:

Autofocus” to współczesna opowieść o dorastającej dziewczynie, która pragnie odnaleźć w swoim życiu prawdziwe znaczenie słowa „rodzina„. W tym celu postanawia wyruszyć w niezwykłą podróż, śladami swojej zmarłej matki. Nie podejrzewa jednak, że droga którą obrała jest nie tylko usłana różami szczęścia, ale i także cierniami smutku oraz zwątpienia.

Ta książka, to niesamowita historia wypełniona szczyptą nadziei, nutką miłości oraz magią rodzinnego ciepła. A wszystko to zostało uwiecznione w słodko-gorzkich barwach nietuzinkowej fotografii oraz w pragnieniu bycia zupełnie „kompletnym„.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press :)

,,
One comment on “Autofocus – Lauren Gibaldi (Przedpremiera)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>