U4. Yannis – Hinckel Florence

Recenzja 108

Tytuł: U4. Yannis

Seria: U4
Autor: Hinckel Florence
Wydawnictwo: Polarny Lis
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-02-15
Język wydania: polski

Tłumaczenie: Jakub Jedliński
Język oryginału: francuski
Ilość stron: 400
Rok wydania: 2017
Forma: książka

Opis wydawcy:

U4
Jeden wirus, jedna historia, 4 bohaterów, 4 tomy serii
Doskonały przekład nietypowej serii stworzonej przez cenionych we Francji autorów książek dla młodzieży. Akcja wszystkich czterech powieści wchodzących w jej skład toczy się współcześnie, od 1 listopada do 24 grudnia. Na świecie wybucha epidemia wywołana przez niezwykle groźnego wirusa U4, na którego nie ma remedium. W ciągu miesiąca wirus wyniszcza niemal całą ludzkość. Epidemię w zagadkowy sposób przeżywają tylko młodzi ludzie między 15 a 18 rokiem życia.  I to właśnie z perspektywy czworga spośród ocalałych nastolatków –  dwóch dziewcząt Koridwen i Stéphane oraz dwóch chłopców Yannisa i Jules’a – czytelnik ogląda postapokaliptyczny świat. Ich historie rozgrywają się równolegle, a opowieści przenikają się w taki sposób, że nawet najuważniejszy czytelnik ani przez moment nie ma wrażenia, że „już kiedyś to czytał”. Każdy z tomów stanowi oddzielną całość, ale wszystkie wzajemnie się dopełniają.

Moja opinia:

U4” to seria, która ukazuje zagładę świata oczami czterech bohaterów: Koridwen, Stèphane, Jules oraz Yannisa.

Ja osobiście, otrzymałam do recenzji tom z historią odważnego i dzielnego Yannisa, który już od pierwszego spojrzenia skradł mi moje dystopijne serce ;)
(tak, mam na myśli te boskie oczy )
Jednak największy zachwyt, spowodował we mnie środek tej tajemniczej książki, który okazał się nie tylko przyjemnie mroczny, ale i także niesamowicie inspirujący.
A uwierzcie mi, że w temacie końca świata, to niestety, ale jestem czytelnikiem bardzo wybrednym.

Dla tych, którzy obawiają się, że seria U4 może być dla nich zbyt lekka czy też zbyt dziecinna, mogę z ręką na sercu uspokoić, że historia U4 ma w sobie nie tylko niepowtarzalną moc emocji i wrażeń, ale i także swój niepowtarzalny styl, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno tym młodszym jak i starszym czytelnikom.

Dlatego też uważam, że warto jest sięgnąć po całą serię U4, a nie tylko po ten jeden i konkretny tom.

Fabuła:

Jestem zauroczona fabułą książki „U4. Yannis” , której nie tylko udało się mnie bezgranicznie pochłonąć, ale i także zaciekawić swoim nietuzinkowym obrazem świata dotkniętego straszną apokalipsą.

Ponadto…
Ta historia ma w sobie fajną i niezwykle wciągającą nutkę mrocznej, i nieco melancholijnej dystopii, która jednocześnie budzi w nas lekki powiew grozy jak i szczyptę delikatnej nadziei.

Styl:

Styl autorki jest nie tylko płynny i przyjemny w odczuciu, ale i także niezwykle wciągający oraz inspirujący.
Dzięki czemu, książkę czytało mi się naprawdę bardzo szybko a wręcz ekspresowo.

Opowieść, którą stworzyła w tej książce Pani Florence Hinckel zachwyciła mnie także swoją spójną oraz niezwykle dopracowaną konstrukcją świata, który dotknięty śmiertelną apokalipsą stał się pełen niepokoju, bólu oraz nadziei na lepsze jutro.

Bohaterowie:

W tej części tomu, głównym bohaterem książki jest Yannis – syn imigrantów z Algierii, który wraz z rodziną osiadł się w Marsylii.

Chłopak jest również maniakiem komputerowym, który uwielbia spędzać czas w świecie gry Warriors of Time.
I to właśnie dzięki niej oraz komunikacie mistrza gry Khronosa, Yannis postanawia wyruszyć w podróż do Paryża, aby móc tam uratować świat od piętnaście śmiertelnego wirusa.

Szata graficzna:

Okładka książki „U4. Yannis” jest nie tylko nieziemsko perfekcyjna, ale i także bardzo kreatywna.
Niezaprzeczalnie…
Potrafi w sposób naprawdę niezwykle nietuzinkowy i tajemniczy przyciągnąć do siebie każdy czytelniczy wzrok.

A dzieję się tak, dzięki jej niepowtarzalnej magii ukrytej się w spojrzeniu Yannisa, który nie tylko nadaje tej okładce pewną nutkę grozy i niepokoju, ale i także szczyptę niepohamowanej siły zwycięstwa.

Podsumowanie:

U4. Yannis” to rewelacyjna i pełna dynamicznej akcji historia, która nie tylko charakteryzuje się niebywałą fabułą, spójnym stylem oraz barwnymi bohaterami, ale i także niezwykłą atmosferą dystopijnych wrażeń i emocji.

U4. Yannis” to idealna lektura dla wszystkich tych czytelników, którzy uwielbiają zawracać się w świecie pełnym tajemnic, niepokoju oraz niezwykłej woli walki.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Polarny Lis :)

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>