Niczyja. Kwiat magnolii – Anna Crevan Sznajder

Recenzja 106

Tytuł: Niczyja. Kwiat magnolii
Autor: Anna Crevan Sznajder
Liczba stron: 96

Moja opinia:

Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o fajnej i nieco nietuzinkowej książce Pani Anny Crevan Sznajder – „Niczyja. Kwiat magnolii”.
Jest to krótka, aczkolwiek bardzo kreatywna historia, która wręcz pachnie magią japońskiej kultury.

Ja osobiście jestem nią niezwykle zauroczona. Ponieważ dotyczy ona tematu, który jest nie tylko bliski mojemu sercu, ale i także bliski moim marzeniom.
Wychowałam się na japońskich mangach i anime. Dlatego też, moje życie nabrało również zapachu wiosennej magnolii.

Fabuła:

Główna bohaterka książki jest Crevan – dziewczyna, która kocha nie tylko Japonię, ale i wszytko to, co dotyczy świata mangii i anime.
W końcu w jej życiu przychodzi dzień, w którym to wraz ze swoją przyjaciółką Kate wyjeżdżają na konwent do Tokio, aby móc tam promować swoją najnowszą książkę.

Crevan nie wie jednak tego, że za rogiem czai się na nią miłość, która ma twarz jej ukochanego Kise Ryota (bohatera mangii „Kuroko no Basket”).

W bardzo szybkim czasie ich słodkie zauroczenie zamienia się w gorący i zmysłowy romans.
Jednak…
Czy ten namiętny romans ma szansę w ogóle przetrwać?
W końcu…
Crevan jest w Tokio tylko na krótki weekend, a widmo tajemnic i niedomówień ciągle wisi nad głową ich rodzącej się miłości.

Styl:

Styl autorki jest według mnie bardzo lekki i przyjemny w odczuciu. Dzięki czemu, książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, a wręcz ekspresowo.
Dlatego też, historię Pani Crevan pochłonęłam w jeden (niezwykle mroźny) zimowy wieczór.
I wiecie co?
Zakochałam się w tej historii.
I to nie dlatego, że anime i manga są bliskie mojemu sercu, a dlatego, że autorka ma naprawdę niezłe „pióro twórcze”, które jak sądzę, potrafi tworzyć małe dzieła warte wielkiej uwagi :)

Bohaterowie:

Idealnie wykreowani…
Bardzo emocjonalni…
I niezwykle charyzmatyczni.
Potrafią przykuć uwagę czytelnika nie tylko swoim kreatywnym dialogiem, ale i także swoją nietuzinkową osobowością.

Szata graficzna:

Według mnie, okładka książki „Niczyja. Kwiat magnolii” jest nie tylko bardzo skromna, ale i jednocześnie bardzo wymowna.
Kwiat magnolii…
Jest nie tylko symbol przepięknej i kwitnącej Japonii, ale i także jest intesencją kobiecego piękna.

Dlatego też uważam, że ta okładka idealnie komponuje się z treścią, która została ukryta w środku tej nietuzinkowej książki.

Podsumowanie:

Niczyja. Kwiat magnolii ” to nietuzinkowa i pełna emocji historia, która pachnie nie tylko pięknem kwitnącej Japonii, ale i także słodką nutką młodzieńczego romansu.

Historia Crevan i Kise, to idealna propozycja dla tych czytelników, którzy uwielbiają zatracać się w kreatywnych i w pełnych pasji książkach, które zabiorą ich do świata pełnego miłości, emocji i zmysłowej akcji.

Polecam gorąco!

Dziękuję za możliwość poznania tej lektury autorce Annie Crevan Sznajder :)

 

 

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>