PO PROSTU ZACZNIJ – Lee Crutchley

Recenzja 102

Tytuł: PO PROSTU ZACZNIJ
Autor: Lee Crutchley
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Rok wydania: 2017
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 160
Format: 140 x 205 mm

Opis wydawcy:

Czy zdarza się, że zamiast uczyć się do ważnego egzaminu, przeglądasz fejsa? Odkładasz nieprzyjemne obowiązki na ostatnią chwilę, a potem natłok zadań przygniata Cię tak bardzo, że… musisz się zdrzemnąć? Ile razy w tygodniu obiecujesz sobie: zacznę od jutra?
Ćwiczenia dla każdego, kto potrzebuje motywującego kopniaka!

Moja opinia:

Każdy z nas ma w swoim życiu jakieś niespełnione marzenia i pragnienia, które chciałby kiedyś zrealizować.

I wszystko byłoby z pewnością o wiele prostsze, gdyby ta nasza droga do ich spełnienia, nie była aż tak beznadziejnie trudna i usłana ostrymi cierniami lenistwa.

W końcu…

DSC_0124

A to jest niestety bardzo, bardzo trudne :)

Ponieważ,  lenistwo nigdy nie śpi!!!

I najwyraźniej, bardzo uwielbia posługiwać się naszymi słabościami, aby w ten sposób porządnie nas zniechęcić do jakiekolwiek pozytywnego działania. 

I teraz, pewnie zastanawiacie się na tym czy….
Istnieje na świecie jakikolwiek sposób na pokonanie tego okropnego widma lenistwa :)
Hm….
Myślę, że istnieje taki sposób i znajduje się on w magicznej sile naszych pozytywnych myśli.
Bo to właśnie dzięki nim, możemy podjąć skuteczną walkę o realizację  upragnionych przez nas marzeń.

 

DSC_0128

 

Po prostu zacznij” to książka,  która nie tylko pomaga nam wykształcić w sobie pozytywny nawyk myślenia, ale i także uczy nas wiary we własne możliwości.

Ta książka to niesamowity zbiór zadań i cytatów,  które z pewnością pozwolą nam na osiągnięcie upragnionych  przez nas sukcesów.

W końcu…

Im bardziej kreatywny jest dla nas trening motywacyjny, to tym bardziej pragniemy go osiągnąć i dobiec do upragnionej przez nas lini mety :)

DSC_0127

Co najważniejsze…

Pozytywną zaletą tych ćwiczeń jest to, że potrafią one w naprawdę kreatywny sposób wpłynąć na prawidłowy rozwój naszej „pozytywniej” motywacji.

Bo to właśnie  ta zdolność pozytywnego myślenia oraz bezwzględna wiara we własne możliwości sprawiają,  że potrafimy pokonać w sobie widmo naszego okrutnego lenistwa.  

Według mnie,  ćwiczenia w tej książce są nie tylko bardzo ciekawe i kreatywne, ale i także pełne motywującego kopa. Wykonując je, czułam się zarówno pozytywnie natchniona, jak i  kreatywnie rozbawiona. 

Co tu dużo pisać…

Jestem naprawdę miło zaskoczona kreatywnością tej książki :)

 

DSC_0125

Podsumowując: 

 „Po prostu zacznij” to naprawdę fascynująca książka, która dzięki kreatywnym ćwiczeniom oraz pozytywnym cytatom, nie tylko rozwija w nas siłę naszej wyobraźni, ale i także napełnia ją barwą pozytywnej energii.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Moondrive :)

,,
One comment on “PO PROSTU ZACZNIJ – Lee Crutchley
  1. Ja miałam do czynienia z tego typu formą w „Jestem tu i teraz – jak stać się uważnym we wszystkim co się robi” – też polecam. Wydawnictwo Muza – projekt Mindfulness. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>