Serce i magia – Irena Chołuj

Recenzja 97

Tytuł: Serce i magia
Autor: Irena Chołuj
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2013
Forma: ebook
Ilość stron: 211

Opis wydawcy:

Serce i magia” to książka, która wciąga już od pierwszych stron. Głównym wątkiem jest misja ratowania świata, lecz na tym tle powstaje wiele różnych ciekawych i zabawnych sytuacji. Głównymi postaciami są trzy siostry – czarownice, które chociaż mają liczne wady są szorstkie w obejściu i zawsze mówią to, co myślą zdobywają od razu sympatię czytelników. Używany przez nich język często jest motorem komicznych sytuacji, co sprawia, że książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Trzy siostry czarownice w połowie wiedźmy i w połowie wróżki żyją w krainie zwanej Zargarią zlokalizowanym pomiędzy światem ludzi a bezmiarem kosmosu. Głównym wątkiem fabularnym jest misja Natana (syna wiedźmy Wichory i wodnika) i ocalenie znanego bohaterom świata. Czarownice mają w tej misji swój ogromny udział. Znacząco wpływają na życie i rozwój tej krainy. Zargaria od lat rywalizuje ale też sympatyzuje ze światem kosmosu, którego nie kwestionowany władca zakochał się w jednej z sióstr poświęcając władzę i rodzinę. Niestety ta miłość kończy się dla niego więzieniem. Największym magiem Zargarii jest czarodziej Bachura, któremu jego fałszywa natura nie przysparza przyjaciół. Jedną z równie oryginalnych postaci jest wróżka Utuja, która odgrywa szczególną rolę w przyrodzie, bowiem każdego roku obdarowuje ptaki głosem specyficznym dla ich rodzaju.

Moja opinia:

Uwielbiam książki z gatunku fantasty, a zwłaszcza te, które zostały otulone lekką nutką eterycznej magii.
Takie baśniowe historie kuszą mnie nie tylko swoją niebywałą dynamiką fabuły, ale i także swoim nietuzinkowym klimatem, który zabiera mnie w niesamowitą podróż do krainy pełnej niezapomnianych wrażeń.

Serce i magia” jest właśnie taka fantastyczną książką, którą potrafi w sposób naprawdę genialny, wypełnić nasze czytelnicze serca niesamowitą magią pozytywnych emocji.

Fabuła i styl:

Fabuła książki „Serce i magia” jest niezwykle baśniowa i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Przywraca w nas beztroskość szczęśliwego dzieciństwa oraz moc niezapomnianych wrażeń i emocji.

Styl autorki jest natomiast bardzo lekki, przyjemny i pełen pozytywej energii.
Dzięki tym cechą, książkę czytało mi się naprawdę bardzo szybko i co najważniejsze wciągająco.

Bohaterowie:

Według mnie, bohaterowie książki „Serce i magia” zostali wykreowani w sposób naprawdę bardzo ciekawy i kreatywny.
Zachwycają nas nie tylko swoją niesamowitą magią pozytywnego humoru, ale i także nutką tajemnicznego szaleństwa, które w miły sposób oddziałowywuje na nasze czytelnicze emocje.

Szata graficzna:

Okładka książki „Serce i magia” jest według mnie bardzo klimatyczna i bajkowa.
Przypomina baśń, która swoją niezwykłą aurą tajemniczości zaprasza nas gorąco do krainy pełnej nietuzinkowej przygody.

Podsumowanie:

Serce i magia” to niezwykła opowieść o miłości, która otulona została nie tylko magią fantastycznej przygody, ale i także mocą szczerej przyjaźni, niezwykłej odwagi i szczyptą dobrego humoru.

Polecam :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Psychoskok :)

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>