Dziewczyna, która przepadła – Katarzyna Misiołek

Recenzja 87

Tytuł: Dziewczyna, która przepadła
Autor: Katarzyna Misiołek
Wydanie: 1
Data wydania: 26.10.2016
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 464
Format: 13.0 x 20.0 cm
Cena katalogowa: 39,90
ISBN: 978-83-287-0420-6

Opis wydawcy:

Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki w rękach zwyrodnialca, kobieta rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Tu, gdzie utknęła, nie ma jednak żadnych reguł. Ten, który ją przetrzymuje, jest nieprzewidywalny. Każdy dzień jest walką, każda noc może się okazać ostatnią. Dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastaje po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Jak ma odnaleźć się wśród bliskich? Trudno jest marzyć o szczęśliwej przyszłości wśród ludzi, którzy bez żadnych skrupułów żerują na cudzych dramatach. Monika ze wszystkich sił stara się odzyskać uczucie Jakuba, którego przed laty utraciła. Jak długo będzie się czuła tak strasznie zagubiona, zanim zrozumie, że naprawdę wróciła do domu? Czy znajdzie jeszcze swoje miejsce w świecie, który pędzi do przodu nie oglądając się na tych, którzy za nim nie nadążają?

Moja opinia:

„Dziewczyna, która przepadła” to kontynuacja bestsellerowej powieści Katarzyny Misiołek „Ostatni dzień roku”, która swoją wyjątkowością zdobyła już niejedno czytelnicze serce .

Pierwszy tom opowiadał historię porwanej Moniki z punktu widzenia jej siostry Magdy.
Natomiast drugi tom, został już opowiedziany z punktu widzenia Moniki – czyli porwanej przez szaleńca dziewczyny, która po ośmiu latach niewoli w końcu zdobywa upragnioną wolność.

Obie historie zachwycają.
Obie historie poruszają czytelnika do głębi serca.
A jednak…
Drugi tom ma w sobie coś więcej…
Jakieś…
Hm… głębokie emocje, które targają uczuciami czytelnika niczym statkiem, który został porzucony pośród fal okrutnego sztormu.

Fabuła i styl:

Fabuła książki oceniam na 5 +.
Jest pełna emocji, refleksji oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji, które nadają tej historii pewien niepowtarzalny klimat.

Natomiast styl autorki jest niesamowicie wciągający, lekki i naszpikowny głębokimi emocjami, które nie jeden raz zaprowadzą was do krainy pełnej łez, bólu i nadziei.

Bohaterowie:

Główną bohaterką książki jest Monika. Dziewczyna, która przez osiem okrutnych lat była więziona pod dachem brutalnego psychopaty.
Dziewczyna, która po ośmiu latach terroru próbuje ponownie stać się szczęśliwą osobą, którą była kiedyś.

Ale czy jej się to uda???

Według mnie, Monika to przecudowna choć nieco zagubiona osoba, która choć przeżyła w swoim życiu prawdziwe piekło, to jednak nadal próbuje odnaleźć w nim kawałek nieba.
Bardzo podoba mi się w niej to, że jest bardzo realna i pełna głębokich emocji.
Nie poddaje się, a próbuje walczyć ze swoimi najgorszymi i najmroczniejszymi duchami przeszłości. Jej historia choć gorzka, to jednak ma w sobie pewien smak słodkiej nadziei.

Szata graficzna:

Okładka jest bardzo wymowna i refleksyjna.
Niewątpliwie, potrafi poruszyć czytelnika swoją ukrytą w tle metaforą.
Według mnie, możemy wyróżnić w niej trzy główne elementy :
Oczy, które są lustrem naszej duszy. Drzwi, które są bramą do naszego wewnętrznego świata
Oraz kłódkę, która jest symbolem zniewolenia naszej głównej bohaterki.

Podumowanie:

Dziewczyna, która przepadła” to niesamowita kontynuacja powieści „Ostatni dzień roku„, która nie tylko zwrozi wam krew w żyłach, ale i także poruszy wasze serca w najczulszy, a zarazem najbrutalniejszy sposób.

Jestem przekonana, że ta nietuzinkowa historia wciągnie was do tego stopnia, że nie będziecie mogli oderwać się od niej nawet na chwilę.

Dziewczyna, która przepadła_-_ GS_S-2

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MUZA SA.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>