Uratuj mnie – Bellon Anna

Recenzja 72

Tytuł: Uratuj mnie

Seria :The Last Regret Autor:Bellon Anna

Wydawnictwo:OMG Books

Numer wydania:I

Data premiery: 2016-09-28

Język wydania: polski

Rok wydania: 2016

Forma: książka

 

Opis produktu:

Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka.

Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.

„A później nauczyłam się wszystkiego od nowa. Pojawił się ktoś, kto przebił się przez wzniesiony przeze mnie mur. Wziął go szturmem i nie pozwolił mi się z powrotem za nim schować. Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierosowy dym”.

W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić? I czy to na pewno przyjaźń?

„Uratuj mnie” to pierwsza część serii „The Last Regret”, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Książka w zmienionej wersji była publikowana na Wattpadzie, gdzie uzyskała ponad milion odsłon.

Moja opinia:

Ona i on... Dwa odległe światy. Oddzielne murem smutku, Połączone mostem przyjaźni.

Po przeczytaniu „Uratuj mnie” jestem po prostu w emocjonalnej rozsypce. Ktoby pomyślał, że po tej rockowej historii będę aż tak mocno płakać i to zarówno z radości jak i ze smutku.

Ale jednak… Ta książka ma w sobie niewyobrażalną magię i moc, która potraf słowem uleczyć każdy smutek i strach w sercu.

Jestem nią zauroczna i czekam na ciąg dalszy tej niesamowitej historii.

Fabuła i styl:

Fabuła książki jest bardzo kreatywna, dynamiczna i wypełniona dużą dawką różnorodnych emocji. Ma ona w sobie wiele świeżości i magii, która nadaje gatunkowi YA fajny i niepowtarzalny wymiar.

Styl autorki jest natomiast niezwykle prosty, lekki i naszpikowny fajnym, młodzieżowym humorem. Dzięki temu, „Uratuj mnie” czytało mi się naprawdę bardzo szybko, miło i przede wszystkim wciągająco. I co ważne… Ta historia strasznie wzrusza! Dlatego też, należy zaopatrzyć się przed jej czytaniem w odpowiednio słodką czekoladę oraz w naprawdę dobrą paczkę chusteczek :)

Bohaterowie:

Ona… To Maia, pełna smutku i żalu dziewczyna, która zapomniała już jak smakuje prawdziwe szczęście.

On… To Kyler, pełen strachu i gniewu chłopak, który pragnie odnaleźć w życiu nie tylko spokój, ale i także szczęście.

On i on… Razem tworzą przepiękną przyjaźń. Która pomimo burz i niepowodzeń, potrafi zbudować stabilny most tam, gdzie dotąd istniały wyłącznie grube mury smutku.

Szata graficzna:

Okładka „Uratuj mnie” jest odjazdowo-rockowa :)

Czuć od niej:

Młodzieńczy bunt… Oddech miłości I smak gorzko-słodkiej wolności.

Jest po prostu piękna, kreatywna i wypełniona po brzegi drogocenną pasją.

Podsumowanie:

„Uratuj mnie” to niezwykle wciągającą i pełna młodzieńczych marzeń historia, która nie tylko wzruszy Cię do łez, ale i także udowodni ci, że nawet w najciemniejszym tunelu smutków i mroku, czeka na ciebie światło pełne radości i szczęścia.

Wystarczy tylko… Przyjąć od losu pomocną dłoń i dać się porwać melodii śpiewanej przez piękną miłość.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu OMG Books :)

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>