„Inna bajka”

RECENZJA 7

Tytuł: Inna bajka
Autor: Kasia Bulicz-Kasprzak
Wydawnictwo: Świat książki
Stron: 272
Okładka: miękka

Opis wydawcy:

Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogła cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić?

Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia – synka Jasia.

Moja opinia

Czytając opis można dojść do wniosku, że „Inna bajka” to kolejna książka o niechcianej ciąży i związanych z nią problemach młodej mamy.
I wiecie co ? Macie rację to właśnie tego typu książka. Jednak ta powieść ma w sobie coś, co wyróżnia ją na tle innych, a wiedzie co? Wyjątkowość :)

Gdy wczoraj zaczęłam ją czytać, nie mogłam już przestać. Była już 3 w nocy, a ja dalej czytam i czytam. Potem ledwo do łóżka doszłam hehe
Książka ma w sobie to coś, co nie pozwala czytelnikowi powiedzieć jej dość. Mój pisarski nos podpowiadał mi już szybciej, że to genialna książka i tak właśnie było.

Główna bohaterką jest Karolina. Jest naprawdę cudowną i ciepłą osóbką. Bardzo ją polubiłam. Studiuje chemię i bardzo pragnie w przyszłości dostać się na studia doktoranckie. Ma wszystko o czym można marzyć ( no dobra prawie wszystko). Dobrą paczkę przyjaciół, szkołę i kochajacych rodziców ( super babcia w komplecie). Brakuje tylko jednego: miłości.
Gdy w jej życiu pojawia się przystojny Rafał, jej hormony poprostu szaleją z zachwytu . Czuje, że ten słodki Karmelek może okazać się tym jedynym i wyjątkowy.
Los łączy ich drogi na imprezie urodzinowej
Pod wpływem chwili i letniego upojenia, dochodzi do miłosnych uniesień.
Powiecie pewnie: no tak doszło do wpadki i to jeszcze z „prawie” nieznajomym. Dokładnie tak było :)
Ale co powiecie na to, że ojciec dziecka Karoliny jest zarazem wielką miłością jej najlepszej przyjaciółki?
Może być gorąco .

Powieść jest pełna humoru i ciepła. Nie znajdziemy tutaj melodramatu z kryminałem w tle :) Styl pisania jest lekki i przyjemny. Bohaterowie są barwni i zabawni. Ciąża ukazana jest nie jako choroba, a jako piękna nadzieja na miłość.

Ocena: 10/10

Polecam! Książka nie tylko dla przyszłych mam. Dodaje powera!

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>