„Ogień i woda”

RECENZJA 5

Tytuł:Ogień i woda. Tom 1
Autor:Scott Victoria
Tłumaczenie:Dziewońska Marzena
Wydawnictwo:iuvi
Język wydania:polski
Język oryginału:angielski
Ilość stron:368
Numer wydania:I
Data premiery:2015-06-17
Rok wydania:2015
Forma:książka
Indeks:17033602

Opis wydawcy:

W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…
…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.
Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?

Moja ocena

Książka ma nie tylko piękna okładkę ale i cudowne wnętrze. Gdy otworzyłam pierwszą stronę, znalazłam tam niebieskie piórko. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że jest to zaproszenie do krainy pełnej niebezpieczeństw i piękna miłości.

Główną bohaterką jest nastoletnia Tella. Jest tak uroczo łobuziarska, że odrazu ją polubiłam. Jest energiczna, szczera i zabawna. Dzięki niej poznałam nowe słowo: fanta-kurna-styczne:) hehe dobre nie?

Nasza rezolutna Tella, czuje się bezradna wobec choroby brata. Powoli traci nadzieje, że brat wyzdrowieje. Jednak tajemnicze, niebieskie pudełko kusi wybawieniem. Tella postanawia zdobyć tajemniczy lek i przyjmuje zaproszenie na Piekielny Wyścig.

Jednak Piekielny Wyścig to nieprzelewki, to prawdziwa walka o przetrwanie. Tella wobec żywiołu dżungli i pustyni ma do pomocy wyłącznie magiczną Pandorę i garstke przyjaciół.

Czy Telli uda się osiągnąć swój cel, gdy na jej drodze stanie miłość i przyjaźń ?
Musicie się o tym dowiedzieć !

Początkowo myślałam, że to kolejna historia podobna do „Igrzysk śmierci” z dodatkiem słodkich „Pokemon”. Jednak im bardziej wgłębiałam się w treść książki, tym bardziej uginały mi się nogi z wrażenia. Czułam się jakby naprawdę utknęła w tej dżungli i zakochała się w tej przystojnej kopii Bear Gryllsa haha.
Książka jest pełna akcji, miłości, przyjaźni i nutki grozy.
Warta przeczytania. Rozbudza fantazję do granic możliwości:)

Ocena 10/10
Czekam na drugą część! Chcę już :)

IMG_20150719_164114

,
One comment on “„Ogień i woda”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>