„Dopóki nie zgasną gwiazdy” – Apokalipsa to nie koniec świata

 dopoki-nie-zgasna-gwiazdy-b-iext29096839

Recenzja 4

Tytuł:Dopóki nie zgasną gwiazdy Autor:Patykiewicz Piotr Wydawnictwo:Wydawnictwo SQN
Numer wydania:I
Data premiery:2015-06-03
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Ilość stron:400
Rok wydania:2015 Forma:książka Wymiary produktu (mm):37 x 206 x 140 Indeks:17233781

 Opis

Przetrwaliśmy… Na jak długo?

„Kiedyś przecież nadejdzie koniec świata, pogasną gwiazdy i wszystko dobiegnie kresu, nawet życie ich nieznanego ojca. Nastanie nowe niebo i nowa ziemia, ale dla nich nie będzie tam już miejsca. Pozostaną w zimnej ciemności, osierocone na wieczność”.

Po Upadku nic nie wygląda tak jak wcześniej. Lód i śnieg pochłonęły cały świat. Po ziemi stąpają wygłodniałe bestie, niebem nie rządzą już ptaki. Miasta stoją niemalże puste – zapuszczają się tam jedynie złomiarze, w poszukiwaniu cennych artefaktów. Śnieżne pustkowia i dzikie ostępy leśne przemierzają grupy myśliwych, desperacko walczących o pożywienie. Pozostali przy życiu ludzie przenieśli się wysoko w góry, gdzie trzymają się ułudy bezpieczeństwa. Doskonale wiedzą, że biada tym, których dopadną światła na przełęczy. Dla większości lepsza jest śmierć…

W takiej rzeczywistości przyszło żyć Kacprowi. Chłopak nawet nie przypuszcza, jakie piekło zgotował mu los. Pogoń za ambicją oraz poczucie obowiązku wobec bliskich każą mu opuścić znaną okolicę. Rozpoczyna swoją podróż. A światła czekają na nieostrożnych wędrowców…

Wejdź do świata, w którym przetrwają tylko najsilniejsi, każda książka jest na wagę złota, a dawne siedziby ludzkie skrywają największe sekrety. Do świata, który nie wybacza najmniejszego błędu.

Moja ocena

Książka Pana Patykiewicza zauroczyła mnie i zawładneła moją duszą na wiele, wiele godzin. Historia Kacpra jest tak fascynująca i pełna akcji, że nie mogłam przestać czytać. Stale powtarzałam sobie: „Jeszcze JEDEN rozdział i idę spać . ” hehe. Skończyło się na nieprzespanej nocy.

Głównym bohaterem książki jest szesnastoletni Kacper, który po raz pierwszy w życiu, wyrusza samotnie poza mury bezpiecznej osady. Jest to rodzaj egzaminu dojrzałości, którego celem jest upolowanie zdobyczy, godnej miana mężczyzny :) W czasach po Upadku, to nie matura była oznaką dojrzałości, a zdolność radzenia sobie we warunkach super ekstremalnych.

Los jednak nie chciał aby Młody Kacper został myśliwym i żył jak większość jego przodków z polowań na foki i niedźwiedzie. Ciągnęło go do tego co nieznane i ukryte głęboko w śnieżnej krainie. Białe pustkowie, jednocześnie przerażało go i przyciągało. Ruiny dawnej cywilizacji skrywały tajemnice, które mogły pomóc odpowiedzieć na ważne dla obecnego świata pytanie:” Jak wyglądał świat przed upadkiem ? ”

Wbrew woli rodziców zostaje Gońcem. Mimo niebezpieczeństw jakie czekają na niego w tym śnieżnym piekle, czuje, że wolność odkrywa przed nim wszystkie tajemnice świata. Jednak cała radość z wyprawy gaśnie przez niebezpieczne blekitne światła, które atakują zbłąkanych wędrowców.

Czym są tajemnicze świetliki, które zniewalają ludzką duszę i skazują ciało na piekielny ogień ? Są zbawieniem Boga czy przekleństwem Lucyfera? A może to dzieło sił natury?
Kacper pragnie poznać tajemnice błękitnego światła. Nie przypuszcza jednak, że błękitne świetliki są zapowiedzią upadku jego świata.

Czy Kacper znajdzie odpowiedź na pytanie: Czym są tajemnicze świetliki i czy istnieje jakikolwiek sposób aby je pokonać ? Czy on i cały obecny świat zginą opętani przez błękitne światło?

Polecam
Książka warta każdej złotówki. Dynamiczna akcja, piękny opis Upadłego świata, barwne postacie i tajmnica, którą trzeba odkryć i to jak najprędzej

Ocena: 10\10

,,
One comment on “„Dopóki nie zgasną gwiazdy” – Apokalipsa to nie koniec świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>